Participantslist

Participants list PDW
First name Family name email address Teacher/NSS Country
Cornelia Esterl c.esterl@ibg.ac.at teacher Austria
Gabriela Hofer-Gratsch g.hofer-gratsch@dachsberg.at teacher Austria
Martha Narouei-Penz martha.nasrouei@schule.at teacher Austria
Ülkü Ocak uelkueocak@gmail.com teacher Austria
Anneleen Heuleu stal.kw@telenet.be teacher Belgium
Bruno Rossi bruno.rossi@skynet.be Pedagogical adviseur Belgium
Florence Delruelle florence_delruelle@yahoo.com teacher Belgium
Laurent Deroo laurent.deroo@gmail.com teacher Belgium
Marina Struelens marina.struelens@skynet.be teacher Belgium
Stefan Vaes vaes.stefan1@telenet.be teacher Belgium
Mariana Kolarska marianakolarska@gmail.com Teacher Bulgaria
Tatyana Docheva-Ruseva tdocheva@hotmail.com Headmaster Bulgaria
Ksenija Vidmar-Ninčević vidmarnincevic.kseni@gmail.com Teacher Croatia
Diamando Magniti diamando27@yahoo.gr teacher Cyprus
Marina Aristodemou Socratous marina_soc@yahoo.gr teacher Cyprus
Sotiroula Argyridou roula888star@yahoo.com teacher Cyprus
Alina SIht alina.siht@gmail.com Teacher Estonia
Tiina Kilumets tiina152@yahoo.com Teacher Estonia
Zanna Solomanjuk zhanna.solo@mail.ee Teacher Estonia
Pirkko Markkanen pirkko.markkanen@hankasalmi.fi teacher Finland
Teppo Kuusela teppo.kuusela@rovaniemi.fi teacher Finland
Audrey GELMAN gelman.lyceecolbert@gmail.com teacher France
Fabienne GOSSELIN vincefabi@yahoo.fr teacher France
Jean-Luc Sorlée jlucsoree@yahoo.fr Pedagogical adviseur France
Laurence ARNAUD laurence.arnaud@ac-grenoble.fr teacher France
Louis BONNAURE louis.bonnaure@voila.fr teacher France
Perrine CHAUDERLIER perrine.chauderlier@ac-reims.fr ambassador France
Eulitz Gereon mails@lehrer.g-eulitz.de teacher and pedagocical adviser Germany
Hein Suvi suvihein@yahoo.de teacher Germany
Kehl Heike Kehl_Heike@web.de teacher Germany
Krabbenhöft-Wiegand Solveig solveig.k.wiegand@web.de teacher Germany
Lottermoser Barbara b.lottermoser@email.de teacher Germany
Mpouras Georgios schulleitung@04148489.schule.bwl.de teacher Germany
Stamm Claudia claudia.stamm@europaschule-bornheim.de teacher Germany
Streuber Heidelore Sekretariat@sek-landsberg.de, streuberh@googlemail.com teacher Germany
Wiedemann Marlies marlieswiedemann@web.de teacher Germany
Angeliki Oikonomopoulou angikonomop@gmail.com ambassador Greece
Anna  Drakotou a_drakotou@yahoo.com teacher Greece
Laskarina  Polemi imelopa@gmail.com teacher Greece
János Horváth horvjan@posta.rakoczif.hu Teacher Hungary
Szilvia Dömök domoxilvia@gmail.com Teacher Hungary
Valgerður Sigurveig Bjarnadóttir valgerdur@ma.is Teacher Iceland
Kieran O’Malley Ciaran@gcr.ie teacher Ireland
Padraigin Ui Riordain admin@mountmercy.ie teacher Ireland
Carmine Iannicelli iannicel@unina.it teacher Italy
Chiaretta Gelli chiaretta.gelli@alice.it teacher Italy
Franca Sormani albimon@libero.it teacher Italy
Francesca Balzani balzanifrancesca@libero.it teacher Italy
Marina Screpanti marina.screpanti@istruzione.it workshop leader Italy
Ilze Grinfogele ilzegrinfogele@inbox.lv teacher Latvia
Ingrīda Zilgalve ingridazilgalve@gmail.com teacher Latvia
Christine Bauler christine.bauler@education.lu teacher Luxembourg
Jill Sassenrath jill.sassenrath@education.lu teacher Luxembourg
Linda Steinmetz listei18@hotmail.com teacher Luxembourg
Martine Richard martine.richard@education.lu teacher Luxembourg
Alan Bonnici ferrari678@ymail.com teacher Malta
Marisa Grima marisa.grima@ilearn.edu.mt teacher Malta
Julian van Batenburg bat@hermannwesselinkcollege.nl teacher Netherlands
Louise Oud-Huethorst l.huethorst@osg-erasmus.nl teacher Netherlands
Godaker Eli Kristin egodaker@hotmail.com Teacher Norway
Nedal Maiken maiken.nedal@baerum.kommune.no Teacher Norway
Nilsen Mats MATNIL@MOSSESKOLEN.NO Teacher Norway
Schumann Anne Elisabeth anne.sudmann@sorum.kommune.no Teacher Norway
Stamnes Siv Grete sist@fitjar.kommune.no Teacher Norway
Øieroset Randi ranoei@hvaler.kommune.no Teacher Norway
Aida Domingues aidadomingues06@gmail.com Teacher Portugal
António Ribeiro ant1rib@gmail.com Teacher Portugal
Hugo Rosa hugo.rosa@esap.edu.pt Teacher Portugal
João Graça jgraca@agvv.edu.pt Teacher Portugal
Katarína Jančinová katkajancinova@gmail.com teacher Slovakia
Martina Ďurišová martinadurisova@centrum.sk teacher Slovakia
Damijan Sovec damijan.sovec@guest.arnes.si teacher Slovenia
Liliana Vižintin bio.gimnazija@gmail.com teacher Slovenia
Annelie Öster Friberg annelie.oster.friberg@vasteras.se Teacher Sweden
Gunilla Tynell gunilla.tynell@malmo.se Teacher Sweden
Helena Södersten helena.sodersten@gmail.com Teacher Sweden
Henrik von Scheele henrik.vonscheele@mark.se Teacher Sweden
Lena Asp lena.asp@montenova.se Teacher Sweden
Martin St.Hill martin.sthill@fridaskolan.se Teacher Sweden
Mats Linde  mats.linde@linkoping.se Teacher Sweden
Mimmi Clase Hagman mimmi.clase@tbschool.se Teacher Sweden
Clare Cheetham claresmile@live.co.uk Teacher UK
Rebecca Haran rharan@abbey.kent.sch.uk Teacher UK
Sarah Langrell sll@reddish.stockport.sch.uk Teacher UK
Sharon Williams sharon.williams@nptc.ac.uk Teacher UK
Share

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *