Våra bloggare

I det svenska eTwinning-teamet (NSS Sverige) finns Karin Kaikkonen, Kristina Dahlberg och Mia Sandvik. Vi har i uppdrag att ge support, inspiration och handläggning av digitala skolutvecklingsprojekt.

 

Karin Kaikkonensvvit

 

 

 

 

Karin Kaikkonen

Universitets- och högskolerådet,
karin.kaikkonen@uhr.se
010-470 04 45

Kristina Dahlberg foto

 

 

 

 

Kristina Dahlberg

Universitet-och Högskolerådet
kristina.dahlberg@uhr.se
010-470 03 31


 

 

 

Mia Sandvik
mia.sandvik@uhr.se
010-470 03 68

 

eTwinningambassadörer/Gästbloggare

Anna Niklasson
Lärare F-6, Stodeneskolan, Karlstad
anna.niklasson@karlstad.se

 

 

Niilo Alhovaara
Lärare, lärarutbildare och GAFE-admin i Luleå. Alla inlägg från Niilo hittar du här men ta också en titt  på Niilos DViS-blogg! niilo.a@gmail.com

IMG_0023

Cecilia Manfredsson
IKT-pedagog i Öckerö kommun
cecilia.manfredsson@ockero.se

 

Annie Bergh
annie.bergh@malmo.se
 

Fredrik EkstedtFredrik Ekstedt

Rektor och skolutvecklare på Thoren Innovation School i Uddevalla
fredrik.ekstedt@innovationsgymnasiet.se

 

GeorgiaGeorgia Wilhelmsson
Språklärare, Uddevallagymnasiet
georgia.wilhelmsson@udevalla.se

 

Björn

Björn Broberg
IKT-utvecklare, Falköpings kommun
bjorn.broberg@falkoping.se

 

Rickard
Rickard Hagerberg
Verksamhetsutvecklare Utbildningsförvaltningen Mölndals stad
rickard.hagerberg@molndal.se

 

Magdalena Kågström
IT-strateg, Skellefteå kommun
magdalena.kagstrom@skelleftea.se

 

 

ElisabethElisabeth Lindström
Grundskollärare åk 1-7, Sjungande dalens skola i Skellefteå
elisabeth.j.lindstrom@skelleftea.se

 

sofiab

Sofia Bürger
Grundskollärare 1-7,
Adolfsbergsskolan, Örebro
sofia.burger@orebro.se

12231309_137576623269115_459839458_n

Natasa Kolarevic
Specialpedagog och skolutvecklare på Karlbergs skola, Stockholm
natasa.kolarevic@stockholm.se

 

 

 

 

Share